Ви є тут
Інтернет-ресурси

2018
«Library Day: Бібліотека Відкрита» в Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського
28 вересня, напередодні Веукраїнського дня бібліотек, у Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського її співробітники, партнери і читачі відзначили «Library Day 2018», який проходив під гаслом «Бібліотека Відкрита». Cаме про відкритість університетської бібліотеки та про те, що вона стала, простором не лише читання, але й набуття нових вмінь і навичок, спілкування, народження ідей і, врешті-решт, просто відпочинку, говорили всі, хто брав слово.
На оновлення бібліотеки КПІ залучили 5 млн гривень. Що змінилось?
У бібліотеці Київського політехнічного інституту запускають освітні ініціативи, серед яких – публічні простори з коворкінгами та відкритими лекторіями. «Хмарочос» дізнався у працівників бібліотеки та студентів КПІ, як вони перетворювали приміщення вишу на освітній кластер для киян.
Самые ценные книги Украины: уникальные ноты и коллекция Лифаря
"Сегодня" прошлась по библиотекам Киева и узнала, какие ценные экспонаты хранятся на их полках. Одной из библиотек, которую посетила журналист газеты Сегодня – была Библиотека КПІ. В отделе редких и ценных документов научно-технической библиотеки им. Денисенко находятся старинные книги с «посланиями из прошлого».
Збережи історію КПІ - проект до 120-річчя КПІ ім. Ігоря Сікорського
Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського запускає проект "Збережи історію КПІ". Ми хочемо зберегти для історії унікальні свідчення розмаїтого життя університету і збираємо різноманітні матеріали з історії КПІ.
Зодчі Київського політехнічного
Лекція відомого києвознавця Михайла Кальницького "Видатні київські архітектори початку ХХ ст. – працівники Політехнічного інституту" з циклу історичних студій "Think about it", що проводяться в Бібліотеці КПІ, зібрала студентів та викладачів університету, міських екскурсоводів та краєзнавців, любителів історії й старовини. Мова йшла про будівничих, викладачів та співробітників Київського політехнічного інституту, що були відомими архітекторами ХІХ – початку ХХ ст.
Як підібрати якісний журнал для своїх публікацій
19 квітня в Центрі інформаційної підтримки освіти та досліджень Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся науково-практичний семінар "Як підібрати якісний журнал для своїх публікацій". Його провела к.б.н. Ірина Тихонкова, експерт з навчання та аналітичних ресурсів американської компанії Clarivate Analytics, що надає доступ до баз даних, інформаційних систем і колекцій з інтелектуальної власності, таких, як: Web of Science, Cortellis, Derwent Innovation, Derwent World Patents Index, CompuMark, MarkMonitor, Techstreet, Publons, EndNote.
До Всесвітнього дня авіації і космонавтики, пам’яті Леоніда Каденюка, у Києві на Площі знань НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, уперше відбувся Future Fest – футуристичний мультиплатформний фестиваль передових технологій, де можна було безкоштовно випробувати їх на собі, а також послухати філософів й інших експертів на тему космосу. Бібліотека КПІ теж активно приймала участь в заході.
Прокрастинація. Як перестати відкладати справи
Як позбутися прокрастинації, всюди встигати, бути енергійним та зібраним – можна було дізнатися 11 квітня на відкритій лекції "Прокрастинація. Як перестати відкладати справи", організатор - Бібліотекаі КПІ. З нею виступила Карина Козедубова – мотиваційний тренер, автор та ведуча онлайн Школи подолання прокрастинації, ведуча трансформаційних ігор Cash Flow, "Шлях до мрії" і Goal Maker $, автор книги "Прокрастинація, або Як встигнути в своє життя", фахівця у сфері PR, event, маркетинг.
"Життя як проект" – воркшоп від Наталі Дзюби
Життя сучасної людини сповнено різноманітних подій. Нам шалено не вистачає часу на самовдосконалення та відпочинок. Наші мрії і плани часто так і залишаються нездійсненими. Як визначити свої особисті цілі і спрямовано, крок за кроком, рухатись до них, поступово стаючи самодостатньою і впевненою особистістю?
Відповіді на це та інші питання прозвучали 19 березня в Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського, де відбувся воркшоп "Life Management, або Життя як проект", який провела Наталя Дзюба – бізнес-тренер, сертифікований (ECF) організаційний бізнес-коуч, HR-консультант, фасилітатор.
"Особиста ефективність" від Юлія Некрасова
14 березня в Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського з лекцією "Особиста ефективність" виступив випускник нашого університету Юлій Некрасов – бізнес-тренер, фінансовий експерт, магістр економіки, засновник і провідний тренер Бізнес-школи проактивних керівників.
Найжіночіший підрозділ нашого університету: час змін
Сьогодні зміни, що відбуваються в Бібліотеці КПІ, видно неозброєним оком. Вона поступово перетворюється на відкритий креативний простір, що спонукає до творення нових ідей, змістовного дозвілля та розвитку особистості. Щороку в бібліотеці проходить понад 300 різноманітних заходів, що допомагають стати успішними, набути лідерських та бізнесових навичок, просувати та практично реалізовувати свої ідеї, винаходи та розробки.
Працівники бібліотеки розповідають про те, як зміни останніх двох років вплинули на їх життя, розкрили їх потенціал, як змінилось їх сприйняття себе, своєї професії і свого місця в суспільстві.
Сходження Будди у бібліотеці. Як у КПІ оселився дух Японії
Тепер втомлені наукою студенти можуть сісти на одну з лавиць, вкритих червоною тканиною, і відпочити, слухаючи дзюркотіння води та милуючись камінням, яке символізує не багато, не мало — самого Будду. Сад каменів «Дух Японії», днями відкритий у бібліотеці Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
5 лютого в Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася церемонія відкриття японського саду каменів. Сад каменів або так званий сад «сухого пейзажу», був створений японською компанією ландшафтного дизайну Kosugi Zohen Co. Ltd. на прохання Посольства Японії в Україні спеціально до Року Японії в Україні, що реалізовувався у 2017 році.
Общественный бюджет: как студенты и преподаватели КПИ обустраивают свой университет
Одной из самых сильных команд конкурса стали ребята из КПИ — им удалось заполучить финансирование в размере 10 млн 159 тыс. грн аж на 6 проектов: студия производства онлайн-курсов Belka, детская школа микроэлектроники Lampa, модернизация нескольких залов библиотеки, фестиваль экстремальных видов спорта, бесплатный Wi-Fi и освещение на восьми улицах на территории студгородка КПИ.
В библиотеке КПИ создадут свободное пространство с современным дизайном и техникой. Там будут устраивать публичные лекции, профориентационную работу, встречи литературного и астрономического клуба.
Київський Гогвортс в світі сучасних технологій або Вікенд в Бібліотеці КПІ ім.Ігоря Сікорського
Бібліотека, в якій проходять музичні вечори з рок-виконавцями, зустрічі insta-фотографів, йога на даху, мотивуючі лекції. Вона має одну з найкращих в світі автоматизованих бібліотечних систем та власну брендовану продукцію, а атмосфера там нагадує всесвіт Гаррі Поттера.
Больше чем книги: прогулка по трем киевским библиотекам
Библиотека КПИ — одна из крупнейших библиотек в Киеве. Это шесть этажей читальных залов, три миллиона книг, студенческий коворкинг и образовательные платформы, открытые для всех желающих.
Научно-техническая библиотека им. Г.И.Денисенко КПИ им. Игоря Сикорского
Библиотека КПИ — одна из крупнейших библиотек в Киеве. В библиотеке проходят разные мероприятия. Пару раз в месяц здесь занимаются йогой (в теплое время года даже на крыше), организовывают творческие вечера, презентации, инстаграм-встречи и фотосеты. Также работает коворкинг для студентов Belka. Ивенты открыты для всех желающих, необходима только предварительная регистрация.
2017
Міжнародний семінар "Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення" у НТБ
11–12 грудня в Науково-технічній бібліотеці ім. Г.І.Денисенка (НТБ) КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшов Міжнародний науково-практичний семінар "Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення", учасниками якого стали більше ніж 120 керівників та провідних фахівців бібліотек, інформаційних, освітніх та соціокультурних установ з усіх куточків України. Організаторами семінару виступили НТБ та Українська бібліотечна асоціація (УБА). Офіційний партнер – Goethe-Institut в Україні.
У бібліотеці КПІ відкрили інноваційну лабораторію для винахідників «Лампа»
9 грудня у Києві офіційно відкрили інноваційну високотехнологічну лабораторію електроніки та прототипування «Лампа». Проект реалізовано в рамках Громадського бюджету.
Всі зацікавлені матимуть змогу безкоштовно користуватися обладнанням для самостійного вивчення електроніки і розробки власних пристроїв.
Лабораторія «Лампа» розташована за адресою: просп. Перемоги 37, науково-технічна бібліотека ім. Г.І. Денисенка, зал №1 (3 поверх).
Як створити освітні студії в бібліотеці
Бібліотека КПІ шукає партнерів, тренерів та волонтерів, які допоможуть швидше втілити Освітні студії в життя. Більше дізнатися про наші кроки можна на сторінках бібліотеки у соціальних мережах.
Пространства для всех: как бюджет участия Киева изменит столичный Политех
Киевский политех уже второй год подряд становится героем Общественного бюджета. В прошлом году в конкурсе победил проект обустройства набережной реки Лыбедь рядом с кампусом КПИ, между улицами Борщаговской и Дашавской. В этом году у всех на слуху два КПИшных проекта — уже упомянутая сеть Wi-Fi и проект Научно-технической библиотеки имени Денисенко, «Образовательные студии Гретера и Криванека», получивший от города 2 млн грн на реализацию.
Освітня студія, яку хочуть облаштувати в одній із залів бібліотеки КПІ, отримає 2 мільйони гривень на реалізацію з Громадського бюджету.
Міжнародний тиждень відкритого доступу в НТБ ім. Г.І. Денисенка
23–29 жовтня 2017 р. по всьому світу пройшов Міжнародний тиждень відкритого доступу (International Open Access Week) під гаслом "Open in order to…"
У світі наразі є популярним термін "третє місце". Тобто, там людина хоче побути замість дому і спішить після роботи. Чи є бібліотека тим третім місцем? Тим, де кожен знаходить власну книгу, власну справу, власне дозвілля. Своїми думками напередодні Всеукраїнського дня бібліотек діляться ті, хто не раз переступав її поріг. Для когось це місце із далекого дитинства чи місце, де зібрані наукові журнали з усього світу, а для інших – ковток свіжого повітря і справа усього життя, яка передавалася з покоління в покоління.
Книжкова виставка "Фізика крізь століття"
На початку нового навчального року в залі рідкісних і цінних документів Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І.Денисенка відкрилась виставка "Фізика крізь століття".
Як не загубитись у цифровому просторі
8 червня 2017 р. в Науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка відбувся семінар "Знайти автора, або Сучасні інструменти ідентифікації дослідників у цифровому науковому середовищі", участь у якому взяли науковці і викладачі нашого університету.
Семінар провела керівник відділу підтримки освіти та досліджень PhD Євгенія Кулик.
Бібліотека – креативне середовище для майбутніх IT-cпеціалістів
Бібліотека КПІ відкрита для партнерства та готова підтримувати освітні ініціативи. Так у 2016 році розпочалася співпраця із всеукраїнським освітнім Фондом BrainBasket, який займається розвитком освіти у сфері ІТ в Україні.
Нові управлінські підходи від Олександра Саврука
Розкриваючи логіку сучасного управління через ключові запитання – Хто? Для чого? Що? Як? – Олександр відобразив їх взаємозв'язок з освітою. Люди, які набувають навичок, є хорошими виконавцями, чітко знають "як?" і вміють це робити. Люди, які отримують компетенції, здатні працювати з "що?" І лише ті, кого навчають бути спроможним, здатні відповісти на запитання "для чого?"
Загалом на зустрічі було порушено багато питань, над якими варто замислитися. Кожен із присутніх мав змогу накласти все почуте на власний контекст та зробити висновки.
Виставка старовинних книг з хімії в НТБ
Хімічне відділення Київського політехнічного інституту було відкрито в 1898 р. Його першим деканом став відомий хімік Михайло Іванович Коновалов (той, що відкрив “реакцію Коновалова”). З його ініціативи в інституті в 1900 р. було засновано другу у світі і першу в Російській імперії кафедру фізичної хімії (організатор і керівник до 1908 р. – професор В.Ф. Тимофєєв). У подальшому кафедрою керував (протягом 30 років) учень Коновалова професор В.А. Плотніков, і саме він започаткував новий науковий напрям, відомий під назвою "Київська електрохімічна школа". Серед викладачів ХТФ були відомі вчені Л.В.Писаржевський, В.Г.Шапошніков, К.Г.Дементьєв та інші. Тож не дивно, що значну частину старого фонду нашої бібліотеки складає література з хімії. Саме вона представлена на виставці, яку відкрито в залі №2 рідкісних і цінних видань Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І.Денисенка.
Конференція «Академічна доброчесність: практики українських ВНЗ»
20 квітня 2017 року в Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшла Конференція «Академічна доброчесність: практики українських ВНЗ». Організаторами заходу виступили: Американські Ради з міжнародної освіти, проект сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Українська бібліотечна асоціація. Конференція відбулася за підтримки Посольства США в Україні.
Наш Василь Герасимович. До ювілею В.Г.Дригайла
1 березня 2017 року виповнилося 80 років Василю Герасимовичу Дригайлу. 50 років він пропрацював у Науково-технічній бібліотеці нашого університету, 25 років – на посаді директора. Працівники НТБ щиро вітають Василя Герасимовича з ювілеєм, а ті, хто знає його довше за інших, з приємністю згадують.
Міжнародні стилі посилань в наукових роботах: методичні рекомендації
Науково-технічна бібліотека ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Українська бібліотечна асоціація пропонують вашій увазі методичні рекомендації «Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах».
У рекомендаціях представлено найпопулярніші міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах для різних галузей знань: MLA (Modern Language Association) style, APA (American Psychological Association) style, Chicago/Turabianstyle, Harvard style, ACS (American Chemical Society) style, AIP (American Institute of Physics) style, IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style, Vancouver style, OSCOLA.
Scopus у КПІ: нові можливості для дослідників та видавництв наукових журналів
З листопада 2016 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського організовано доступ до бази даних Scopus, скористатись перевагами якої можна у мережі університету. Працівники Науково-технічної бібліотеки ім. Д.І. Денисенка всебічно вивчають можливості роботи з цією базою даних та пропонують інформаційно-консультативну підтримку дослідникам.
2016
Відкритий доступ до наукової інформації: хто, для чого і як
Бібліотека КПІ: погляд у майбутнє
Новий сезон культурно-мистецьких зустрічей в НТБ
Про Івана Франка – видатного поета, прозаїка, драматурга і мислителя
Раритетні видання з нарисної геометрії
Міжнародна конференція з історії науки, техніки та освіти
Аріна Черінько представляє бібліотеку в мережі
Старовинні видання з мистецтва і архітектури у НТБ
- Щоб додати коментар, увійдіть