1. Головна
  2. /
  3. Дослідження
  4. /
  5. Інструменти для досліджень

Інструменти для досліджень

Пропонуємо для ефективної організації науково-дослідницької діяльності використовувати сучасні цифрові інструменти на різних етапах дослідницького циклу.

Пошук, зберігання, опрацювання джерельної бази

Citavi – бібліографічний менеджер та органайзер. У безкоштовній версії дозволено зберегти лише до 100 записів.

EndNote Online програма, що дозволяє швидко зберегти результати пошуку та упорядкувати необхідну бібліографічну інформацію з різних баз даних та платформ, таких як Web of Science, PubMed, Google

Mendeley – безкоштовна програма для управління бібліографічною інформацією, що дозволяє зберігати і переглядати дослідницькі матеріали в форматі PDF, а також має підключення до міжнародної соціальної мережі вчених. Цей інструмент дозволяє організувати бібліотеку, спільно працювати над статтями, а також знаходити однодумців і вивчати дослідницькі тренди.

Zotero – безкоштовний, простий у використанні інструмент, який допоможе збирати, організовувати, цитувати та обмінюватися джерелами досліджень.

Зберігання, поширення даних та результатів досліджень

Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського (ElAKPI).

Figshare – універсальний репозитарій, створений для зберігання та управління науковими документами, дозволяє приватно та безпечно керувати результатами власних наукових досліджень та зробити їх видимими, доступними і цитованими. Дослідники можуть безкоштовно зберігати та ділитися своїми результатами досліджень, включаючи цифри, набори даних, зображення та відео.

re3data – глобальний реєстр репозитаріїв дослідницьких даних.

Zenodo – універсальний репозитарій, що підтримується OpenAIRE та CERN, пропонує дослідникам розміщувати набори даних, дозволяє завантажувати файли до 50 Гб. Кожен депозит Zenodo безкоштовно отримує унікальні ідентифікатори DOI, які умовно поділяються на Version DOIs та Concept DOIs: перший вказує на конкретну версію документу, а другий виведе на сторінку, де можна переглянути усі його версії.

Комунікація з іншими дослідниками

Authorea – платформа для написання наукових, технічних документів у співпраці

Linkedin – професійний соціальна мережа для всіх.

ResearchGate – соціальна мережа для науковців, учасниками є понад 5 млн користувачів. Пропонує рішення для приватної переписки, створення професійного резюме чи портфоліо, бібліотеки публікацій, завантажених учасниками, інструменти статистики, що дають змогу проаналізувати, хто, з яких країн, за якими пошуковими запитами та як часто завантажує конкретну сторінку чи публікації. Має дошку питань і відповідей.

Ідентифікація науковців

ORCID (Open Researcher and Contributor ID) – відкритий, некомерційний проект для створення та підтримки реєстру унікальних дентифікаторів дослідників, прозорого та повного способу представлення результатів науково-дослідної діяльності. Обліковий запис ORCID включає в себе інформацію про дослідника: прізвище, ім’я, електронну адресу, місце роботи, розширену інформацію про дослідницьку діяльність.

Контакти

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
пр. Берестейський (Перемоги), 37 Л,
м. Київ, 03056


Бібліотека на мапі