Найбільш поширена структура наукової статті втілена в принципі IMRAD
Introduction, Methods, Results, and Discussion – міжнародний формат наукових статей
Кожна стаття має чітку структуру:
- Назва (Title)
- Анотація (Abstract)
- Ключові слова (Keywords)
- Вступ (Introduction)
- Методи (Methods)
- Результати (Results) And
- Обговорення (Discussion)
- Висновки (Conclusions)
- Література (References)
Назва – чітко окреслює головну ціль статті, починається з об’єкта дослідження, приваблює увагу читача.
Анотація – лаконічно відображає зміст тексту статті: цілі дослідження, основні аспекти, методи й результати. Має бути максимально інформативною та дещо провокуючою, аби зацікавити читача.
Ключові слова – це перелік основних термінів, розглянутих у статті.
Вступ (І) – окреслення ключової задачі, гіпотези. У вступі варто відповісти на питання: Що вже відомо про предмет дослідження? Що ми знаємо? Що ми розглянемо в конкретній статті?
Методи (М) – опис конкретних методів і матеріалів, що використовувалися в процесі дослідження; опис усіх факторів, що вплинули на отримані результати.
Результати (R) – ключовий розділ статті, наповнений конкретними тезами й аргументами. Таблиці, графіки, малюнки доречно розмістити саме тут.
Обговорення (D) – порівняння отриманих результатів з результатами попередніх досліджень теми; значення проведеного дослідження; чи підтверджують результати гіпотезу; подальша перспектива вивчення теми.
Висновки – відповіді на питання: Чи вдалося досягти мети дослідження? Яке значення мають результати? Чи мають результати практичне застосування? Які питання лишилися без відповідей?
Завершується наукова стаття списком усіх використаних джерел.